خطای سامانه آموزش مجازی دانشگاه علامه طباطبائی

سامانه به سامان نرسید

حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبائی یازدهم فروردین ۱۳۹۹ در گفت‌وگو با ایسنا حضور اعضای هیئت علمی برای برگزاری کلاس‌های مجازی را موفق ارزیابی کرده بود. او گفته بود:«خوشبختانه تاکنون حضور اعضای هیات علمی برای برگزاری کلاس‌های مجازی موفق ارزیابی شده است و پیش‌بینی ما این است که بعد از تعطیلات فعلی همه کلاس‌های آموزشی و همچنین جلسات دفاعیه خود را به شکل مجازی برگزار کنیم.»

حال در نخستین روز بعد از تعطیلات و در حالی که بسیاری از کلاس‌های این روز لغو شده، دانشجویان با مشکلات متعددی در استفاده از سامانه آموزش مجازی دانشگاه دست و پنجه نرم می‌کنند. از سویی دیگر، استادان ملزم به ارائه دروس تنها از طریق این سامانه شده‌اند.

بسیاری از این دانشجویان حتی امکان حذف ترم هم ندارند و به گفته سلیمی این امکان تنها برای کسانی فراهم است که در مناطقی زندگی می‌کنند که دسترسی به اینترنت ندارند و یا شرایط خاصی دارند.

یکی از نگرانی اصلی دانشجویان ضعف کلاس‌های مجازی در آموزش است. شجاع احمدوند، معاون آموزشی دانشگاه در این باره گفته است:«استادان دانشگاه علامه طباطبائی با تولید محتواهای ارزشمند درسی در تعطیلات نوروز، مانع از این خواهند شد که کیفیت کلاس های مجازی پایین‌تر از کلاس های حضوری شود.» باید منتظر ماند و دید چنین وعده‌ای چقدر تحقق می‌یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *